۱۳۹۷/۱۰/۱۹

برگزاری بیستمین مانور بزرگ زلزله و ایمنی مدارس در استان فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس؛ صبح روز گذشته مورخ ۷/۹/۹۷ هم زمان با مدارس سراسر کشور، زنگ مانور ایمنی و زلزله در مدارس استان فارس نیز به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری فارس؛ صبح روز گذشته مورخ 7/9/97 هم زمان با مدارس سراسر کشور، زنگ مانور ایمنی و زلزله در مدارس استان فارس نیز به صدا  درآمد. در این مانور همزمان با سایر مدارس استان در مدرسه فرشتگان  واقع در بلوار نصر شیراز به صورت پایلوت و با حضورمشاور محترم وزیر آموزش پرورش , رحیمی معاون عمرانی استانداری فارس، آزادی مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس، نجفی مدیر کل آموزش و پرورش استان، قانع رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز و درویشی سرپرست جمعیت هلال احمر استان برگزار گردید. در ابتدای این برنامه و با همکاری دانش آموزان ،پرسنل مدرسه و همچنین  نمایندگان دستگاه های امدادی حاضر، مانور انجام تا دانش آموزان با چگونگی مواجهه با این حادثه بیش از پیش آشنا و نکات ایمنی و آموزشی به آنها منتقل گردد. در این برنامه حاضرین دقایقی را با دانش آموزان به بحث و گفتگو پرداختند.
آزادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در جمع خبرنگاران حاضر با بیان اینکه دانش آموزان در محیط مدرسه و منزل از جمله گروه هایی هستند که همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند گفت: ارائه آموزش و ارتقاء مهارت های فردی و جمعی، آموزش صحیح و سریع در مقابل زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان از جمله اهداف برگزاری مانور زلزله در مدارس است.
وی محور اصلی  این مانور را در ایمنی، پناهگیری و خروج صحیح  عنوان و خاطر نشان کرد: مانورهای آموزشی در مدارس موجب آمادگی و انسجام بیشتر دستگاه های امداد رسان در مقابل حوادث احتمالی خواهد شد و دانش آموزان نکات ایمنی مورد نیاز را برای نجات خود فرا خواهند گرفت.
وی تصریح کرد: آموزش و مانورهای مداوم و مستمر برای آمادگی دانش آموزان در برابر زلزله به عنوان حلقه گم شده در چرخه مدیریت بحران زلزله امری ضروری است که باید همواره به آن توجه داشت و اینگونه آموزش ها را مختص یک زمان خاص ندانست . مدیرکل مدیریت بحران استانداری ضمن یادآوری این مطلب که در این مانورها ، دانش آموزان در شرایط حادثه قرار گرفته و همین امر سبب می شود که شیوه رویارویی با زلزله را فرا گیرند.
در پایان ایشان از تمامی دستگاه های اجرایی, خدماتی و انتظامی که در برگزاری این مانور نهایت همکاری را داشته اند تشکر نمود.


منبع : اداره کل مدیریت بحران

کد خبر : 70529
تعداد بازدیدها : ۴۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است